Perličky vašich dětiček

MATYÁŠEK Š.  (1.tř.) - při povídání s krtečkem se paní učitelka ptá, jestlipak děti ví, jak se jmenuje slepičky mláďátko. Máťa: "Asi slepinka" :-)

LEONTÝNKA P. (1.tř.)- Týnka nás oslovuje "Paní ničitelko"  :-)

MICHALKA S. -(1.tř.)- sděluje paní učitelce : "Paní učitelko Zdenda zlobí, ale já jsem mu už dala přes hubu"

NIKI B. (1.tř.)- při zdobení stromečku děti podávají p.učitelce ozdobičky. Niki podává zvonečky a  povídá: "Ještě tyhle bimbánky"

ROBÍK T. (2.tř.) -paní uč. z 1.třídy zastupovala na 2.třídě a snažila se s dětmi opakovat pro ní neznámé písničky na besídku. Povídá: "Tak tuhle děti neznám, tu vám na klavír nezahraju" Robík vstane a povídá: "To musíte paní učitelko mačkat ty bílý a černý klapky" :-)

MICHALKA S. (1.tř.) -"Paní učitelko na záchodě už nemáme letáky!" (zřejmě chtěla říci toaleťáky :-)

ZUZANKA M. (1.tř)- V komunitním kruhu se paní učitelka ptá, zda je včera navštívil doma čert. Zuzanka: "U nás byl čert a byl pěkně hustej" :-)

ZDENDA S. (1.tř.) - P.uč. zpívá dětem písničku a pak se ptá , co všechno maminka v té písničce pekla. Děti jmenují rohlíčky, srdíčka, perníčky... zapomněly na podkovy a p.uč. jim radí-má to koníček na nožicče-děti neví, tak povídá: "Nevíte? Tak já vám to přinesu ukázat" A jde do kabinetu, že přinese  podkovu a v tom se Zdenda ptá: "Ty jsi koupila koně?" :-)

LILLYNKA L. (1.tř.)-P.uč. ořezává pastelky a Lillynka jí říká: " Tahle není špičatá, tu taky ošpičej!" :-)

MATYÁŠEK Š.  (1.tř.) -Při vycházce děti zpozorují , jak jedna řidička má problém zaparkovat. Máťa povídá kamarádovi: "Že se na to nevykašle!"
:-)

LUCINKA V. (1.tř.)- Při obědě volá na p.uč. "Paní učitelko, já nejím ten žaludek" -myslela žloutek z vajíčka

ZUZANKA M. (1.tř.)- V komunitním kruhu si povídáme o domácích zvířátkách-jak dělají, kde bydlí , čím jsou užitečná...P.uč. se ptá, jak se jmenuje domeček pro králíčky? Zuzanka "Králíčkovárna". :-)

NATÁLKA A. (1.třída) - p.uč. učí děti básničku: "Táta včera na venku našel první sněženku..." , poté děti opakují a Natálka se hlásí, že už to umí : "Táta včera na venku našel první složenku..." :-)